Sprzedaż Spółek i Kontraktów

Twoja firma nie przynosi już oczekiwanych zysków? Masz nowy pomysł na biznes? A może odnotowujesz rekordowe wyniki, ale uznałeś, że przyszła pora na przejście na emeryturę? Zgłoś się do nas. Znajdziemy inwestora, który odkupi Twój biznes, doradzimy, jak przygotować przedsiębiorstwo do sprzedaży.

Jak wygląda z nami proces zbywania spółek? Wiele zależy od branży, w jakiej działasz, struktury i specyfiki podmiotu. W pierwszej kolejności ocenimy potencjał i kondycję przedsiębiorstwa. Przeprowadzimy due dilligence (wiele audytów w jednym). Znajdziemy wszystkie słabe strony organizacji, które, by korzystnie sprzedać firmę, dzięki nam będziesz mógł wyeliminować. Uwaga! due dilligence może zlecić także potencjalny nabywca wstępnie zainteresowany transakcją, po to, by wynegocjować jak najniższą cenę. Nim podejmiesz więc decyzję o zbyciu firmy, zadbaj o jak największą skrupulatność prowadzenia ksiąg rachunkowych, o dobre relacje z kontrahentami i wszelkie kwestie prawne.

Kolejny etap to poszukiwanie inwestora. Tym zajmą się nasi doświadczeni doradcy. Przygotują wstępną umowę – term sheet – opisującą warunki dalszego postępowania (cena, harmonogram dalszych działań). Zadbamy o jej treść i formę – z nami nie narazisz się na podpisanie niekorzystnych dla Ciebie dokumentów. Term sheet w zasadzie do niczego nie zobowiązuje, ale może zawierać zapisy o wyłączności negocjacyjnej na określony czas i inne klauzule, które inwestor formułuje tak, by zostawić sobie jak największe pole do negocjacji.

W następnej fazie damy Ci wsparcie w gromadzeniu i przekazaniu dokumentacji. Będziemy czuwać nad przebiegiem rozmów, aż do ostatniego etapu, czyli podpisania umowy.

Sprzedaż firmy to proces bardzo złożony, wymagający wiedzy, doświadczenia i kontaktów biznesowych. Może potrwać nawet kilka miesięcy. Zostań naszym klientem, a my zadbamy o pozyskanie inwestora i wynegocjujemy możliwie najwyższą cenę. Od lat specjalizujemy się w sprzedaży spółek o wartości od 500 tys. do 100 mln złotych. Poznaj nas, a przekonasz się, że warto nam zaufać.

Oprócz spółek specjalizujemy się także w sprzedaży kontraktów. Nasi doradcy zajmą się tym profesjonalnie, zapewniając ci płynność finansową na kolejne miesiące i lata.