closedownload
Assay Group

Media o nas

08 stycznia 2020

strefabiznesu.pl

Polska potrzebuje czegoś więcej niż inwestycje zagraniczne

Polska jest nadal interesująca dla bezpośrednich inwestorów zagranicznych. Czy trend wzrostowy będzie trwał? Prawdopodobnie tak. Jednak dziś polskiej gospodarce nie wystarczą inwestycje. Potrzebne są coraz bardziej intensywne, kompleksowe powiązania z gospodarką światową.

Więcej

21 grudnia 2019

centruminformacji.net

Innowacyjność Polskich firm

Wywiad z Łukaszem Blichewiczem – CEO Grupy Assay. Jakie są mocne strony polskich, rodzimych firm w budowie innowacyjnej gospodarki?
Przede wszystkim otwartość na innowacyjne, nowatorskie rozwiązania i chęć ich przyjmowania. Po kilkudziesięciu latach technologicznego i gospodarczego zastoju, podczas którego kraje zachodnie dokonały ogromnych postępów, mamy jako Polacy nieodpartą chęć tworzenia lepszej rzeczywistości dla nas i naszego otoczenia.

Więcej

20 grudnia 2019

centruminformacji.net

Krótka ścieżka do dłuższej współpracy

Doradcy finansowi, eksperci finansowi, trenerzy finansowy –często myleni z doradcami inwestycyjnymi – nazywają się niezależnymi. Ale tanie zależność i obiektywizm w rzeczywistości nie występują. Tak jak w każdej sprzedaży liczy się wykonanie planu miesięcznego, kwartalnego i wysokość prowizji, jaką pośrednik otrzyma od danej instytucji finansowej.

Więcej

18 grudnia 2019

isbnews.tv

Fundusz inwestycyjny Assay chce mieć w portfelu 40 spółek do końca 2020 roku

Grupa Assay, alternatywny fundusz inwestycyjny chce w mieć w swoim portfelu 40 spółek. Obecnie łączna kapitalizacja 23 spółek portfelowych wynosi 38 mln zł. Alternatywne spółki inwestycyjne i alternatywne fundusze inwestycyjne, to szansa dla start-upów. Inwestycje Grupy Assay w 90 proc. kończą się komercjalizacją, w przeciwieństwie do trendów rynkowych, gdzie większość młodych firm kończy działalność w ciągu dwóch lat.

Więcej

18 grudnia 2019

praca.interia.pl

Podwyżka płac minimalnych to okazja biznesowa

Zgodnie z zapowiedziami polityków partii rządzącej, nabierają tempa coroczne podwyżki wynagrodzeń minimalnych. W 2015 roku, czyli w momencie objęcia władzy przez rząd Beaty Szydło, płaca minimalna wynosiła 1750 zł brutto. Od 1 stycznia 2016 r. wzrosła o niecałe 6 proc. W następnych latach wzrost wynosił odpowiednio: 8,1 proc. w roku 2017, 5 proc. w roku 2018 oraz 7,1 proc. na początku tego roku. Podwyżka, jaka nas czeka na początku 2020 roku, jest największą z dotychczasowych. Płaca minimalna wzrośnie z 2250 do 2600 złotych, to jest o ponad 15 proc.

Więcej

17 grudnia 2019

energetyka24.com

Blichewicz: nasze pojazdy elektryczne mogą konkurować z Zachodem

Z prezesem funduszu inwestycyjnego Assay, wspierającego polskie spółki z branży e-mobility, które już teraz konkurują z firmami zachodnimi, przynoszą zyski, a w przyszłym roku uruchomią pierwszą na świecie ligę elektrycznego rallycrossu, Łukaszem Blichewiczem rozmawiał Maciej Zaniewicz.

Autor: Maciej Zaniewicz

Więcej

12 grudnia 2019

manager24.pl

Manager Award 2019 – Nagrody dla najlepszych managerów

11 listopada w Porsche Centrum Warszawa Okęcie przy ul. Sekundowej 1 odbyła się Gala wręczenia nagród Manager Award 2019. Listę managerów wyróżnionych prestiżową nagrodą miesięcznika Manager otwierał Prezes LOT Rafał Milczarski, który podkreślił w swoim wystąpieniu  jak ważna jest rola zespołu, ale też managera, który nim zarządza. Pozostali nagrodzeni to, m. in. prezes Grupy ASSAY – Łukasz Blichewicz, prezes PKN ORLEN – Daniel Obajtek, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego – Beata Daszyńskia-Muzyczka.

Więcej

10 grudnia 2019

mambiznes.pl

Poszukiwacze start-upowych okazji. „Największe problemy zaczynają się po pozyskaniu pieniędzy”

Decyzja o ilości środków, które przekazujemy start-upom zależy od pomysłu i stopnia jego realizacji. Niektóre branże są bardziej, a inne mniej kapitałochłonne. Podejmując decyzję o akwizycji nowych start-upów, zastanawiamy się, jakie zadania możemy zrealizować korzystając z własnych zasobów. Paradoksalnie największe problemy startup-ów zaczynają się w momencie pozyskania pieniędzy — mówi Łukasz Blichewicz, prezes zarządu Grupy Assay. Podmiot inwestuje w perspektywiczne polskie start-upy.

Autor: Grzegorz Marynowicz

Więcej

05 grudnia 2019

biznes.newseria.pl

Regulacje MAR wymagają zmian w celu zachęcenia młodych firm do wchodzenia na GPW

Zakończone właśnie konsultacje społeczne są okazją do zmiany niejasnych przepisów. Jednym z wyzwań, z którymi boryka się polski rynek kapitałowy, jest niewielka ilość debiutów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jako przyczynę takiego stanu, młode przedsiębiorstwa o dużym potencjale wzrostu podają głównie nadmierne regulacje, które nie wpływają na realne zwiększenie bezpieczeństwa obrotu.

Więcej

04 grudnia 2019

bankier.pl

Podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju zagrano o przyszłość

Pod hasłem „Gramy o przyszłość – wejdź do gry” 28-29 listopada odbyło się w Uniejowie IV Forum Inteligentnego Rozwoju, w którym wzięło udział 400 osób – wybitnych naukowców, przedsiębiorców oraz samorządowców szukających nowych trendów, a także rozmawiających o aktualnych wyzwaniach tyczących się transferu wiedzy z sektora nauki do biznesu.Głównym organizatorem i inicjatorem Forum Inteligentnego Rozwoju było jak Centrum Inteligentnego Rozwoju, współorganizatorami tegorocznej edycji było Miasto i Gmina Uniejów i Grupa Eurokreator T&C. Partnerami strategicznymi Fundusz Assay – niezależny fundusz inwestycyjny z długoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa gospodarczego, firma technologiczna ELIMEN – producent elektrycznego pojazdu rajdowego oraz PK

Więcej

28 listopada 2019

retailnet.pl

GastroJob – aplikacja szyta na miarę potrzeb branży gastronomicznej

Tradycyjne metody rekrutacji w sektorze HoReCa często są niewystarczające. Ogłoszenie na popularnych serwisach kosztuje, a informacje przekazywane drogą pantoflową mają niewielki zasięg. GastroJob zapewnił alternatywną, atrakcyjną kosztowo i intuicyjną platformę dla ludzi poszukujących pracy w gastronomii. Narządzie nie wymaga przygotowania CV, co znacząco skraca czas aplikacji. Kontakt pomiędzy grupami zainteresowań możliwy jest za pomocą chatu – mówi Iwo Rybacki, Członek Zarządu Grupy Assay.

Autor: Katarzyna Łabuz

Więcej

25 listopada 2019

rzeczo.pl

Break&Wash: pralko-suszarki dla stacji benzynowych

Break&Wash to pierwsza firma w Polsce, która oferuje możliwość korzystania z usług prania i suszenia odzieży na stacjach benzynowych i w miejscach obsługi podróżnych. Naszym celem jest otworzenie 100 oddziałów w najważniejszych punktach logistycznych na terenie Polski w ciągu najbliższych 5 lat oraz nawiązanie współpracy z dużymi koncernami paliwowymi, mówi Iwo Rybacki, Członek Zarządu Grupy Assay.

Autor: Jadwiga Pasiut

Więcej

22 listopada 2019

biznes.newseria.pl

GastroJob – najlepsza aplikacja do szukania pracy w gastronomii

GastroJob to atrakcyjne kosztowo i intuicyjne narzędzie dla ludzi poszukujących pracy oraz pracowników w gastronomii. Twórcy aplikacji pracują obecnie nad poszerzeniem jej funkcjonalności o mechanizmy wykorzystujące sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Dzięki temu możliwe będzie dopasowywanie ofert do umiejętności i doświadczenia pracowników oraz ustalanie stawek wynagrodzeń w czasie rzeczywistym.

Więcej

22 listopada 2019

rzeczo.pl

NOINN – typuj wyniki sportowe w gronie znajomych

NOINN to aplikacja mobilna, której użytkownicy mogą stworzyć własną ligę i typować wyniki różnych rozgrywek sportowych. NOINN jest pierwszą w Polsce aplikacją dedykowaną pasjonatom śledzenia wyników różnych dyscyplin sportowych. Użytkownicy platformy mogą stworzyć swoją prywatną ligę typerów i zmierzyć się w przewidywaniu wyników meczów piłkarskich, siatkarskich, koszykarskich, MMA, skoków narciarskich, a już wkrótce także tenisa i żużla.

Autor: Jadwiga Pasiut

Więcej

15 listopada 2019

dorzeczy.pl

„Gramy o przyszłość – wejdź do gry” podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju

Inwestycje w innowacje stają się obecnie koniecznością, by przetrwać na rynku. A gdzie rodzą się innowacje? Jak je zastosować w praktyce gospodarczej? Na te i wiele innych nurtujących pytań z punktu widzenia inteligentnego rozwoju znajdziesz odpowiedź podczas IV Forum Inteligentnego Rozwoju. Nie lada atrakcją wydarzenia, które odbędzie się od 28 do 29 listopada w ApartHotel Termy Uniejów będzie prezentacja samochodów Elimen Racing – w tym rewolucyjnego, elektrycznego pojazdu rajdowego do Rallycrossu, czyli najbardziej ekscytującej odmiany motorsportu. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Grupa Assay.

Więcej

23 października 2019

next.gazeta.pl

BP i inne stacje benzynowe z nową usługą. Pojawią się na nich pralko-suszarki

Pierwsze pralko-suszarki pojawiły się na stacji benzynowej BP Promna-Kolonia. To jednak dopiero początek projektu Break&Wash, w ramach którego uruchomionych zostanie 100 ogólnodostępnych sprzętów. Pomysłodawcą jest niezależny fundusz inwestycyjny Assay, który chce w ciągu 5 lat otworzyć usługę prania i suszenia odzieży na stacjach benzynowych w całej Polsce.

Autor: JM

Więcej

23 października 2019

100 pralko-suszarek na stacjach benzynowych w 5 lat

Przepisy Państwowej Inspekcji Pracy stanowią m.in. o zapewnieniu przez pracodawcę czystej odzieży roboczej dla zatrudnionych. Może to być wyzwanie dla kierowców samochodów ciężarowych, których specyfika pracy często uniemożliwia utrzymanie ubrań w czystości. Dostrzegając to zjawisko, Assay, realizuje projekt Break&Wash.

Więcej

21 października 2019

polskicaravaning.pl

Elimen E VN1 – Elektryczny mikrokamper z Polski

Pierwsze zamówienia na samochody Elimen E-VN1 będzie można składać od września. Tymczasem już dziś współtwórca marki zapewnia, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojazd ten przekształcić w dwuosobowego kampera. Rozwój marki wspiera Assay, firma zajmująca się doradztwem biznesowym i inwestowaniem w start–upy, m.in. w obszarze ekologicznych rozwiązań dla transportu.

Więcej

20 października 2019

wprost.pl

Być żaglem i sterem

Powolna popularyzacja elektromobilności w Polsce wynika głównie ze słabo rozwiniętej infrastruktury ładowania. Dlatego zaopatrujemy nabywców naszych pojazdów w szybkie ładowarki – mówi Łukasz Blichewicz, prezes zarządu Grupy Assay, inwestora strategicznego Elimen Group.

Autor: Marta Szuma

Więcej

16 października 2019

wprost.pl

Innowatory Wprost IX edycji wręczone! Oto laureaci

W środę 16 października tygodnik „Wprost” po raz dziewiąty nagrodził najbardziej innowacyjne przedsiębiorstwa reprezentujące najbardziej dynamiczne sektory gospodarki. Wręczenie nagród poprzedziły prezentacje, które przybliżyły zgromadzonym trzy innowacyjne technologie transportowe. Rozwój elektromobilności w transporcie drogowym omówił Łukasz Blichewicz, który opowiedział o projekcie Grupy Elimen. Firma proponuje kompleksowe rozwiązania dla elektromobilności.

Więcej

15 października 2019

manageronline.pl

Bądź czujny inwestorze, bo nikt Ci nie pomoże

„Czy warto było szaleć tak…” śpiewała Agnieszka Chylińska w 1996 roku. Dziś to pytanie zadaje sobie wielu młodych przedsiębiorców, których start-upy doszły do ściany finansowej. I to nie ze względu na marny pomysł, brak klientów czy rozpad zespołu. Nowo powstające spółki o wysokim potencjale muszą zdawać sobie sprawę z tego, że inteligencja i rozsądek w poruszaniu się po samym rynku finansowym są równie istotne, jak ich koncepcja na biznes – o start-upach mówi Łukasz Blichewicz, prezes zarządu Grupy Assay.

Więcej

15 października 2019

manageronline.pl

Startup na eksperckich barkach

O tym dlaczego specjalistyczne wsparcie młodych przedsiębiorców w najróżniejszych obszarach tak bardzo poprawia ich szanse na sukces – rozmowa z Mileną Krasuską, szefową operacji i prokurentem w Grupie Assay.

Więcej

15 października 2019

manageronline.pl

Akcje polskiego producenta samochodów elektrycznych trafiają do sprzedaży

9 października Elimen SA, polska spółka dostarczająca kompleksowe rozwiązania z zakresu elektromobilności dla biznesu, samorządów i klientów indywidualnych, ogłosiła zapisy na akcje. W ramach emisji Elimen Group planuje zebrać kwotę 4 milionów złotych. Większość kwoty zostanie wykorzystana na uruchomienie ligi Elimen Rallycross.

Więcej

13 października 2019

pb.pl

Assay wierzy w innowacyjne pomysły

Fundusz działający jako alternatywna spółka inwestycyjna wypracował własny model wspierania firm na wczesnym etapie rozwoju. Grupa Assay to firma doradczo-inwestycyjna specjalizująca się we wspieraniu dobrze rokujących start-upów. Stworzyli ją Łukasz Blichewicz, Iwo Rybacki i Paweł Kruszyński, którzy w tym celu zrezygnowali z pracy w korporacjach. Teraz inwestują w start- -upy będące na bardzo wczesnym etapie rozwoju, działające przede wszystkim w branżach związanych z elektromobilnością, medycyną i software’em.  Rozmowa z Łukaszem Blichewiczem, prezesem zarządu oraz Pawłem Kruszyńskim, członkiem zarządu Grupy Assay.

Autor: Sylwia Wedziuk

Więcej

07 października 2019

elektromobilnosc.pl

W Polsce możemy tworzyć pionierskie rozwiązania z zakresu elektromobilności

Polska potrzebuje rozwiązań, które pozwolą jej skutecznie konkurować na międzynarodowym rynku. Rozwój elektromobilności daje duże możliwości w połączeniu z relatywnie niskimi nakładami inwestycyjnymi. Elektryfikacja transportu jest więc szansą dla polskiej gospodarki na zbudowanie przewag konkurencyjnych na arenie międzynarodowej. Regulacje sprzyjają rozwojowi ekologicznych form transportu. Wśród wyzwań, które stoją przed rynkiem wymienia się magazynowania energii.

Więcej

05 października 2019

superbiz.se.pl

Złoty Laur „Super Biznesu”: PGE Polska Grupa Energetyczna czempionem energetyczno-technologicznym

Już po raz szósty redakcja „Super Biznesu” przyznała Złote Laury. To nagrody wręczane firmom i instytucjom, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. Jedną z kategorii w jakich zostały przyznane nagrody była: „Technologia i biznes”. Wśród nominowanych znaleźli się: Assay Investment, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Roche Polska.

Autor: Piotr Grzybowski

Więcej

03 października 2019

inwestorzy.tv

Jak działa alternatywna spółka inwestycyjna

Łukasz Blichewicz, Prezes Zarządu, Grupa Assay przybliża model biznesowy oraz przedstawia profil działalności spółki.

Więcej

24 września 2019

truckfocus.pl

Stworzyli pierwszy elektryczny samochód dla branży logistycznej

Assay jest funduszem inwestycyjnym, wspierającym projekty z obszaru elektromobilności. Należąca do funduszu spółka zaprezentowała pierwszy w Polsce elektryczny samochód dedykowany branży logistycznej. Na temat tego oraz innych projektów rozmawialiśmy z Iwo Rybackim, Członkiem Zarządu w Grupie Assay.

Autor: Witold Hanczka

Więcej

19 września 2019

petrolnet.pl

W Polsce możemy tworzyć pionierskie rozwiązania z zakresu elektromobilności

Polska potrzebuje rozwiązań, które pozwolą jej skutecznie konkurować na międzynarodowym rynku. Rozwój elektromobilności daje duże możliwości w połączeniu z relatywnie niskimi nakładami inwestycyjnymi. Elektryfikacja transportu jest więc szansą dla polskiej gospodarki na zbudowanie przewag konkurencyjnych na arenie międzynarodowej.

Więcej

03 września 2019

superbiz.se.pl

Prezes zarządu Grupy Assay Łukasz Blichewicz: Opłaca się inwestować w start-upy

Start-up to nie tylko modne słowo. Coraz więcej działalności opiera się na tym modelu. Inwestują w nie nie tylko prywatne firmy, ale coraz częściej rząd. Czy to nadal opłacalne? Na to pytanie odpowiada Łukasz Blichewicz, prezes zarządu Grupy Assay.

Więcej

07 sierpnia 2019

gielda.money.pl

KNF wpisała Assay Management do rejestru zarządzających ASI

Assay Management został wpisany przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi, poinformowała spółka. Assay inwestuje głównie w podmioty o wysokim potencjale wzrostu, zamierzające rozpocząć działalność lub będące na wczesnym etapie rozwoju, a preferowane branże to: elektromobilność, medycyna i software.

Więcej

29 lipca 2019

outsourcingportal.eu

Grupa Assay podjęła współpracę z Grupą IPA

Grupa Assay, niezależny fundusz inwestycyjny, nawiązała współpracę ze Stołeczną Grupą Wojewódzką IPA, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji. Obecnie, spółka wspiera stowarzyszenie (Region „Pałac Mostowskich” IPA) poprzez współorganizację wydarzeń oraz przekazywanie środków na rzecz jego bieżącej działalności. Kooperacja podmiotów ma charakter długofalowy i swoim zakresem obejmie opracowanie prototypu użytkowego elektrycznego samochodu.

Autor: Assay

Więcej

28 lipca 2019

wlaczoszczedzanie.pl

Samochody na prąd już wkrótce mogą zmienić oblicze sportów motorowych

Już w 2050 roku 70% sprzedawanych samochodów ma być z napędem elektrycznym. Obecnie po polskich drogach jeździ blisko 5 tys. elektryków, a do dyspozycji kierowców jest ponad 640 punktów ładowania. Samochody na prąd już wkrótce mogą też zmienić oblicze sportów motorowych – gotowy jest już Elimen E-RX1, czyli pierwszy polski samochód elektryczny do rallycrossu. Pojawiają się też elektryczne samochody dostawcze. Choć nie nadają się jeszcze na trasy, sprawdzą się w dostawach na terenach miast.

Autor: Łukasz Pająk

Więcej

21 lipca 2019

wprost.pl

Problem wielki jak góry śmieci

Unia Europejska coraz aktywniej dąży do wdrożenia modelu gospodarki obiegu zamkniętego. Jest szansa, że w ciągu najbliższych 10 lat uda się wstrzymać zaśmiecanie środowiska. Gospodarka obiegu zamkniętego od kilku lat stała się gorącym tematem. Problem jednak w tym, że wszyscy nagle nie przestawią się na ekologiczny tryb zarządzania produkcją, produktami, a przede wszystkim odpadami.

Więcej