+48 22 292 04 80 kontakt@assay.pl

Outsorcing – na czym polega i jak to działa?

Outsorcing sprawia, że wiele biznesów i start-upów pracuje sprawniej. Polega to na zleceniu części naszych obowiązków firmie zewnętrznej. Nazwa outsorcingu pochodzi z języka angielskiego. Powstała ze zlepki słów: outside – zewnętrzny, resource – zasoby i using – korzystanie. Dzięki outsorcingowi możemy skupić się na wszystkich czynnościach, co do których mamy odpowiednie kompetencje, a inne obowiązki spoczywają w rękach odpowiedzialnych profesjonalistów.

Kiedy warto zdecydować się na outsorcing?

Wskazania do podjęcia decyzji o korzystaniu z outsorcingu mogą być różne. Pracujemy z różnego rodzaju biznesami i różne są nasze potrzeby. Być może chcesz więc, by kompetentne osoby serwisowały i dbały o Twoją infrastrukturę informatyczną? A może potrzebujesz zewnętrznej pomocy w pozyskiwaniu partnerów biznesowych? Outsorcing może być odpowiedzią na Twoje problemy.

Outsorcing IT

Kiedy zdecydujesz się na ten model outsorcingu, możesz przestać martwić się o wszystkie szczegóły związane z obsługą technologii komputerowych. Właściwy outsorcing sprawi, że procesy IT zostaną zautomatyzowane. Efektem outsorcingu IT powinny być oszczędności i redukcja kosztów.

Firma zewnętrzna zajmie się zorganizowaniem odpowiedniego sprzętu, oprogramowania, infrastruktury i zebraniem zespołu profesjonalnych informatyków. Dzięki temu kompetentne osoby zajmą się obsługą systemową Twojego przedsiębiorstwa.

Do szczegółowych usług oferowanych przez model outsorcingu IT należy na przykład precyzyjny audyt czy usługi helpdesku.

Outsorcing HR

Procesy rekrutacyjne mogą być mozolne i zajmować dużo czasu. Zdecydowanie się na outsorcing
HR może zdjąć z Twoich pracowników obowiązki kadrowo-płacowe czy szkoleniowe, ponieważ zajmą się tym profesjonaliści z firmy zewnętrznej, takiej jak Assay.

Dobrze prowadzony outsorcing HR powinien byś efektywny, lecz dyskretny, a osoby zajmujące się taką działalnością muszą cechować się kompetencją we współpracy i kontaktach z ludźmi. Firma zewnętrzna dopasuje system działań w ramach outsorcingu HR to modelu Twojego przedsiębiorstwa.

Outsorcing Controllingu

Możesz spędzać dodatkowe godziny pracy na obmyślaniu procesów controllingu. Warto jednak rozważyć zatrudnienie specjalistów do takich działań. Będziesz mieć pewność, że kompetentne osoby poświęcają swoją uwagę opracowaniu systemu efektywnego alokowania kosztów, sprawnego budżetowania i weryfikacji wydatków.

Outsorcing controllingu powinien sprawić, że wydawane w Twoim przedsiębiorstwie pieniądze przyniosą jak najlepszy zysk.