+48 22 292 04 80 kontakt@assay.pl

Leasingi

Leasing to jedna z najkorzystniejszych form zakupu środków trwałych do przedsiębiorstwa. Główną zaletą jest to, że nie musisz angażować własnego kapitału na finansowanie swoich projektów. Firmy leasingowe ułatwiają dostęp do gotówki i stosują uproszczone procedury przy wnioskowaniu o zakup nowego auta. Jeśli jednak interesują Cię bardziej złożone projekty – zakup całej floty aut, budowa parku maszynowego czy zakup sprzętu medycznego – warto skontaktować się z profesjonalistami.

Nie wszystkie firmy leasingowe mają taki sam zakres działalności. Nie każdy przedsiębiorca wie, że w leasing może kupić nieruchomość. Dzięki Assay Finance dowiesz się jakie środki trwałe możesz w ten sposób zakupić, jaki rodzaj leasingu wybrać, jak go odpowiednio księgować i rozliczać czy też jak skutecznie załatwić wszelkie formalności. Pokażemy Ci jak korzystać z leasingu zwrotnego zwiększając swoją płynność finansową. Od lat pomagamy naszym klientom w zakresie pozyskiwania środków na realizacje urozmaiconych projektów. Nasze doświadczenie pozwala nam dobrać adekwatny rodzaj finansowania: leasing finansowy lub leasing operacyjny. Po przeanalizowaniu Twojej sytuacji oraz projektu który zamierzasz przeprowadzić przedstawimy Ci wybrane indywidualnie oferty. Przygotujemy kompletną dokumentację oraz poprowadzimy proces monitorując i informując Cię na każdym jego etapie. W Assay Finance działamy kompleksowo.

Jeśli zastanawiasz się nad sposobem sfinansowania swoich planów, myślisz o zaciągnięciu leasingu – zadzwoń do nas lub napisz!

Leasingi - FAQ

Co może podlegać finansowaniu leasingiem?

Co do zasady - środki trwałe które można zbyć n rynku wtórnym. Nie są to tylko samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe. Dzięki tej formie finansowania możemy zakupić maszyny, sprzęt medyczny i komputerowy a nawet nieruchomości. Jeśli nie jesteś pewien czy do Twojego zakupu można wykorzystać leasing - skontaktuj się z nami, na pewno Ci pomożemy.

Dopiero założyłem działalność, czy mogę wziąć leasing?

Tak, jednak tylko w wybranych przypadkach. Najchętniej finansowane są nowe auta osobowe oraz dostawcze. Wymagana może być również pewna wpłata wstępna. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji lub obawiasz się, że możesz nie otrzymać leasingu - zadzwoń do nas!

Wybrać leasing operacyjny czy finansowy?

Główna różnica jest w sposobie księgowania i rozliczania. leasing operacyjny cechuje się tym, że kosztem uzyskania przychodu jest wpłata inicjalna oraz raty leasingowe w całości - podatek VAT płacony jest proporcjonalnie. Z kolei w leasingu finansowym masz prawo do amortyzacji a kosztem jest jedynie część odsetkowa raty. W tym przypadku podatek VAT płacimy z góry. Do tej decyzji potrzebna jest wiedza na temat sytuacji finansowej i podatkowej Twojego przedsiębiorstwa. Pomożemy Ci to przeanalizować i wybrać najkorzystniejszą formę.