+48 22 292 04 80 kontakt@assay.pl

Faktoring

Faktoring to jedna z najbardziej pożądanych obok leasingu i linii kredytowej usług finansowych dla przedsiębiorców. Pozwala korzystać ze środków „zamrożonych” na fakturach z odroczonym terminem płatności bez konieczności korzystania z kredytów. Po precyzyjnej analizie potrzeb Assay Finance pomoże Ci skrócić cykl przepływu należności poprzez wyselekcjonowanie adekwatnego rozwiązania. Na rynku dość rozpowszechniony jest faktoring globalny który wypłaca od 80% do 100% wartości faktury natychmiast po jej wystawieniu ale charakterystyczny jest tu jednak tzw. regres, czyli konieczność zwrotu wypłaconych środków w razie braku płatności od kupującego. W zależności od Twojej indywidalnej sytuacji nasz zespół podpowie Ci inne rodzaje faktoringu pozwalające nie tylko ograniczyć ryzyko utraty płynności finansowej Twojego przedsiębiorstwa ale wykorzystując faktoring pełny również zminimalizować ryzyko niewypłacalności Twojego kontrahenta. Być może chciałbyś, żeby regulować Twoje zobowiązania za Ciebie korzystając z faktoringu dłużnego? Jesteśmy w stanie odpowiedzieć nawet na najbardziej skomplikowane wymagania.

Jeśli jesteś zainteresowany poprawą płynności finansowej, szukasz dodatkowych źródeł finansowania działalności lub masz inne potrzeby związanie z finansami Twojego przedsiębiorstwa – napisz do nas lub zadzwoń!

Faktoring - FAQ

Z jakiego rodzaju faktoringu mogę skorzystać dzięki Assay Finance?

Każdy rodzaj faktoringu dla firm jest dostępny w ofercie Assay Finance. Wszechstronnie zajmujemy się finansowaniem przedsiębiorców, korzystając ze wszystkich dostępnych na rynku finansowym rozwiązań.

Czy w przypadku starania się o faktoring jest badana zdolność kredytowa?

W przypadku faktoringu ważniejsza jest kondycja finansowa kontrahentów, dlatego z tej usługi mogą korzystać przedsiębiorcy których sytuacja finansowa może nie pozwalać na korzystanie z innych form finansowania bieżącej działalności.

Czy muszę wiedzieć jaki rodzaj faktoringu mnie interesuje zanim się skontaktuję?

Nie. Pozwól naszym specjalistom starannie zbadać kondycję finansową Twojego przedsiębiorstwa wskazując optymalne rozwiązanie.