+48 22 292 04 80 kontakt@assay.pl

Optymalizacja kosztowa

Optymalizacja kosztów w przedsiębiorstwie jest skomplikowanym procesem, wymagającym dużej dojrzałości biznesowej, znajomości przedsiębiorstwa i jego otoczenia. Najistotniejszym założeniem jest przyjęcie z góry, że nie każda krótkoterminowa oszczędność się opłaca. Optymalizacja kosztowa jest pojęciem zupełnie różnym od redukcji kosztów. Prowadząc projekt optymalizacyjny zawsze sugerujemy ograniczanie kosztów, które nie wygeneruje strat dla finansów ani pozycji rynkowej firmy, które przekroczą wartość samych oszczędności. Często sugerujemy również doinwestowanie poszczególnych obszarów działalności kosztem innych. Optymalizację kosztową rozumiemy jako najlepszą możliwą alokację środków inwestycyjnych i obrotowych, którymi dysponuje dane przedsiębiorstwo.

Nasi specjaliści zajmują się optymalizacją kosztową dla przedsiębiorstw każdej wielkości. W procesie optymalizacji kosztowej skupiamy się na minimalizacji wydatków Twojej firmy ale robimy to tak, żeby nie straciła ona nic na efektywności. Eliminujemy wspólnie z Tobą zbędne lub zawyżone wydatki. Skupiamy się również na optymalizacji czasu pracy i struktur. Nasza optymalizacja kosztowa dotknąć może wskazanego przez Ciebie, konkretnego obszaru lub całości Twojej firmy. Ty decydujesz na czym się skupimy a my przeprowadzimy proces tak, żeby przyniósł Ci jak najszybsze i jak największe wzrosty zysków.

Istota stanu optymalnych kosztów nie polega na ich minimalizacji za wszelką cenę. Decydując się na współpracę z Assay Consulting & Research masz pewność, że nasze rekomendacje nie wyrządzą Twojej firmie szkody w postaci strat obrotowych i obniżenia pozycji rynkowej. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy realizację postawionych przed danym projektem celów, skupiając się na redukcji kosztów nie wywołującej długotrwałych, negatywnych skutków dla organizacji.

Optymalizacja kosztowa - FAQ

Na czym polega projekt optymalizacji kosztowej?

Projekt optymalizacji kosztowej polega na analizie danego obszaru kosztów firmy lub jej całości oraz stworzeniu rekomendacji ich obniżenia przy jednoczesnej minimalizacji negatywnego wpływu na wyniki sprzedażowe.

Czy muszę wiedzieć które koszty powinienem zoptymalizować?

Nie. Każdy projekt optymalizacyjny zaczynamy od wstępnego przeglądu danych finansowych. Na tej podstawie staramy się w porozumieniu z klientem wskazać obszary, w których optymalizacja przyniesie największe efekty w jak najkrótszym czasie.

Ile trwa i kosztuje i trwa projekt optymalizacji kosztowej?

Każdorazowo projekt optymalizacyjny wyceniany jest indywidualnie. Czas jego trwania zależy od wielkości firmy, ilości dokumentów finansowych, skomplikowania procesów i systemów i wielu innych czynników.