+48 22 292 04 80 kontakt@assay.pl

Due diligence

Due diligence jest bardzo skomplikowanym, wielopłaszczyznowym procesem wymagającym eksperckiej wiedzy z wielu dziedzin biznesu, prawa i finansów. Nasi specjaliści przeprowadzą go tak, żeby Twoja pewność dotycząca bezpieczeństwa i jakości transakcji była jak najwyższa. Nasz kształt analizy due diligence zawsze wieńczy etap rekomendacji z zakresu doradztwa podatkowego, maksymalizujący oszczędności z transakcji i jej bezpośrednich następstw. Proces ten w wykonaniu Assay Consulting & Resarch zawiera elementy takie jak

  • Pełny harmonogram transakcji, zawierający poszczególne kroki, etapy i punkty decyzyjne
  • Analiza ryzyka inwestycyjnego
  • Precyzyjna i dogłębna analiza przedsiębiorstwa, którego ma dotyczyć transakcja, zawierająca informacje o jego
  • wewnętrznym funkcjonowaniu, kosztach, przychodach jak i strukturze otoczenia
  • Rekomendacje dot. strategii negocjacyjnej
  • Plan docelowej struktury holdingowej
  • Finalizacja transakcji w rozumieniu formalnym, rzeczywistym i przedmiotowym

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasi Klienci oczekują od nas indywidualnego, spersonalizowanego podejścia do każdej sprawy. Z tego względu, dla żadnych projektów dedykowanych, takich jak due diligence, nie korzystamy z kalki poprzednich rozwiązań. Każdą sprawę traktujemy jak priorytet numer jeden a w trakcie jej trwania, nasi specjaliści z zakresu biznesu, finansów i prawa są do Twojej dyspozycji – odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy, jakie jeszcze kroki podjąć, żeby dokonując transakcji zabezpieczyć Państwa firmę ze wszystkich możliwych stron.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w zakresie due diligence jak i do zapoznania się z pozostałymi elementami oferty.

Due diligence - FAQ

Co to jest due diligence?

Due diligence to poddanie firmy, nieruchomości lub innego przedsięwzięcia wielopłaszczyznowej analizie pod względem jej sytuacji handlowej, finansowej, prawnej i podatkowej.

Kiedy warto zrobić audyt due diligence?

Audyty due diligence najczęściej przeprowadzane są przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej w zakresie badanego przedmiotu. Audyt due diligence jest analizą kompleksową, obejmującą swoim zakresem aspekty prawne, rynkowe, finansowe i inne, pozwalając tym samym zapobiec zbędnemu ryzyku inwestycyjnemu.

Jak szybko jesteście w stanie przeprowadzić audyt due diligence?

Zdajemy sobie sprawę z częstej pilności audytów due diligence. Przytłaczającą większość jesteśmy w stanie zrealizować w okresie 14-60 dni od rozpoczęcia.