+48 22 292 04 80 kontakt@assay.pl

Badania rynku i zbieranie informacji - dlaczego ważne?

Dzięki badaniom rynku właściciele firm nie działają na ślepo. Badania zapewniają wiedzę z zakresu potrzeb i oczekiwań klientów. Gromadzą dane na temat zadowolenia z jakiejś usługi, wizerunku czy świadomości marki. Badania ceny pozwalają znaleźć odpowiednią cenę, a także ustalić elastyczność cenową. Dzięki kompleksowym działaniom badania rynku można ustalić cały program działania oraz zbadać jego efekty.

Doradztwo biznesowe

Wyniki wspomnianych badań są oparciem dla doradztwa biznesowego, które pozwala na przygotowanie optymalnej strategii rozwoju danej firmy. Podstawą wzrostu firmy jest identyfikacja zagrożeń, zarówno istniejących, jak i potencjalnych, dzięki czemu można je wyeliminować lub odpowiednio się na nie przygotować. Rozwój marki opiera się również na wdrożeniu planów, które pomogą osiągnąć cele biznesowe. Projekty te są dostosowane do profilu firmy, gdyż każdy segment rynku rządzi się innymi prawami. W przypadku doradztwa biznesowego najlepiej zwrócić się do profesjonalistów, takich jak Assay.

Doradztwo gospodarcze

Sprawne zarządzanie firmą to nie tylko poznanie segmentu rynku, identyfikacja problemów i wdrożenie projektów rozwojowych. Ważne są też działania gospodarcze, które dla mniej doświadczonych właścicieli firm mogą okazać się trudne. Doradztwo gospodarcze zapewnia wsparcie we wszelkich sprawach związanych z prawem, księgowością czy sprawami podatkowymi. Doradcy pomagają w stworzeniu biznesplanu, a także zaplanowaniu budżetu, w taki sposób, aby zmaksymalizować zyski i zminimalizować wydatki.

Audyt – dlaczego warto?

Wsparciem w zarządzaniu gospodarczym oraz biznesowym jest audyt. Assay oferuje przeprowadzenie profesjonalnych audytów finansowych oraz procesowych. Te pierwsze pomagają w ocenie funkcjonowania księgowości czy określenia poprawności wykonywanych działań finansowych. Audyty finansowe polegają na przeglądzie dokumentów i wykryciu wszelkich nieprawidłowości, tak aby w przyszłości wyeliminować błędy i związane z nimi ryzyko. Drugi typ audytów, audyt procesowy jest bardziej złożonym procesem. W tym przypadku audytor przygląda się funkcjonowaniu całej firmy i jej strukturom. Celem takiej kontroli jest wykrycie niepotrzebnych, dublujących się czynności wykonywanych przez pracowników, a także prześledzenie obiegu informacji i dokumentacji w firmie. Dzięki audytom procesowym można zmaksymalizować efektywność pracowników, a co za tym idzie poprawić funkcjonowanie firmy.